Poznaj nasPrzed pożarem

Urządzenia przeciwpożarowe powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym nie rzadziej niż raz na rok. Należy przy tym uwzględnić okresy dotyczące przeglądu i konserwacji zawarte w instrukcji obsługi lub dokumentacji techniczno-ruchowej sprzętu określone przez producenta.

Przeglądy techniczne oraz konserwacje gaśnic znajdujące się na wyposażeniu budynków, należy:

  1. poddać pierwszej okresowej kontroli przed upływem okresu 1 roku od daty produkcji. Następne kontrole należy przeprowadzać nie rzadziej niż co 12 miesięcy.

  2. skierować do naprawy warsztatowej nie rzadziej niż co 5 lat.

  3. poddać naprawie warsztatowej po każdym użyciu.

 

 WAŻNE!

Brak dokumentu potwierdzającego terminowe przeprowadzenie konserwacji sprzętu stanowi podstawę do nałożenia grzywny przez kontrolującego obiekt, a w przypadku pożaru może uniemożliwić uzyskanie odszkodowania.

 

Wykonanie przeglądu jest przez nas każdorazowo potwierdzane odpowiednią kontrolką serwisową umieszczoną na gaśnicy, informującą o dacie wykonania przeglądu oraz terminie kolejnego przeglądu gaśnicy.

SERWIS GAŚNIC

       ul. Byczyńska 120

       46-203 Kluczbork

       tel. 77 418 18 32 wew. 112

       tel. (tylko do 15.00) 695 667 138

Pracujemy w godzinach:

od poniedziałku do piątku

       w godzinach 7.00 – 15.00


 

skontaktuj się z nami

wypełnij formularz

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest PKS w Kluczborku Sp z o.o. z siedzibą w Kluczborku, przy ul. Byczyńskiej 120. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a po jej udzieleniu usuwane.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.