Poznaj nasTrochę historii

MAŁE SZANSE SĄ CZĘSTO POCZĄTKIEM WIELKICH PRZEDSIĘWZIĘĆ

Firma zaczęła istnieć w 1950 r.

Pierwszy przystanek autobusowy powstał w 1965 r. na terenie ówczesnego targowiska. Był to zalążek dzisiejszego dworca autobusowego.

Stacja Towarowo – Spedycyjna, która powstała kilka lat później, działała ćwierć wieku – do stycznia 1975 r. Wówczas, w jej miejsce, powstał Oddział Towarowo – Osobowy w Kluczborku z zapleczem około 70 autobusów, 60 samochodów ciężarowych oraz ponad 300 osobową załogą.

15 lat później - 1 lipca 1990 r., zarządzeniem ówczesnego ministra Transportu i Gospodarki Morskiej powołano Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej.

W 2002 r. w wyniku komercjalizacji firma przekształciła się w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa.

W 2010 r. udziały Spółki przejęło Starostwo Powiatowe w Kluczborku.

skontaktuj się z nami

wypełnij formularz

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest PKS w Kluczborku Sp z o.o. z siedzibą w Kluczborku, przy ul. Byczyńskiej 120. Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a po jej udzieleniu usuwane.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.