O nas

Jesteśmy największą firmą przewozową w regionie. Przewozimy pasażerów od ponad 60-ciu lat. Swój rozwój opieramy na wieloletniej tradycji i doświadczeniu, a priorytetem naszego działania jest bezpieczeństwo. Uważnie obserwujemy trendy w branży i staramy się nadążyć za zmianami proponowanymi zarówno przez rynek technologii, jak rynek usług. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań i dzięki temu wyznaczmy standardy w branży przewozowej.

Posiadamy wszelkie wymagane certyfikaty i pozwolenia w zakresie przewozu osób.

Realizujemy regularne przewozy autobusowe na terenie województw: opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Świadczymy również usługi turystyczne oraz wynajmów autokarów w kraju i zagranicą (czytaj więcej w zakładce WYNAJMY AUTOBUSÓW)

Chętnie podejmujemy nowe wyzwania, co pozwala nam na ciągły rozwój i wychodzenie naprzeciw wymaganiom naszych klientów.

Każdego roku przewozimy ponad 2 miliony pasażerów, pokonując przy tym ponad 2 miliony kilometrów. To tak jakby niemal sześć razy w ciągu roku dojechać z Ziemi na Księżyc lub 50 razy okrążyć Ziemię.

Posiadamy ponad 60 autobusów różnej wielkości. We flocie naszych autokarów znajdują się pojazdy takich marek jak: Setra, Mercedes-Benz, Solbus, Iveco, Karosa, Van-Hool, Volvo, Sor i inne.

Stale inwestujemy w nasz tabor podnosząc jego standard. Chcemy bowiem, aby nasi klienci wybierając nasze usługi mieli pełne poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Zaufało nam wiele firm i instytucji. Od wielu lat współpracujemy z ościennymi gminami zapewniając dowóz uczniów do szkół.

Naszym atutem jest wysoko wykwalifikowana i zaangażowana w wykonywaną pracę kadra. Nasi kierowcy systematycznie biorą udział w szkoleniach oraz testach bezpiecznej jazdy.

Kierujemy się misją ciągłej zmiany i rozwoju, a nasze cele i codzienne zadania wyznaczają nam przed wszystkim oczekiwania naszych klientów.

 

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Kluczborku istnieje od 1950r. Posiada ponad 50-letnią tradycję w przewozach pasażerskich. Obecnie w Przedsiębiorstwie pracuje około 120 osób. Jesteśmy największą firmą w branży motoryzacyjnej na rynku lokalnym. Zapewniamy naszym Klientom:    jakość    rzetelność    terminowość Systematycznie:    podnosimy standard przewozów pasażerskich    rozszerzamy asortyment naszych usług    zwiększamy kwalifikacje pracowników    wprowadzamy nowe technologie

Żeby skutecznie realizować Politykę Jakości, wprowadziliśmy System Zarządzania Jakością

zgodnie z wymaganiami normy PN EN-ISO 9001:2001.
Nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców posiada patronat Instytutu Transportu Samochodowego.

Jesteśmy Członkiem:

 • Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźnikiów Drogowych w Polsce (ZMPD).
 • Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Samochodowego (OZPTS).

Nasze największe atuty:

 • Ustabilizowana pozycja na rynku
 • Rozwinięta sieć linii autobusowych
 • Wysoki standard wiadczonych usług
 • Wysokie umiejętności zawodowe kierowców i mechaników
 • Na sukces firmy pracuje wykwalifikowana kadra
 • Gwarantujemy komfort i bezpieczeństwo jazdy
 • Wprowadziliśmy: System Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami normy PN EN-ISO 9001:2001

Coś z naszej historii:

 • Pół wieku temu 1 stycznia 1950 r. powstał zalążek dzisiejszego Przedsiębiorstwa.
  Była to Stacja Terenowo – Spedycyjna Państwowej Komunikacji Samochodowej zlokalizowana w starej, poniemieckiej zajezdni przeznaczonej
  do transportu konnego. Była to placówka zupełnie nie dostosowana do transportu samochodowego. Dysponowała ona zaledwie 10 pojazdami ciężarowymi,3 ciągnikami i kilkoma przyczepami, a w stacji zatrudnionych było tyko 39 pracowników. Usługi jakie świadczyła dotyczyły głównie kolei.
  Zapisy w Kronikach podkreślają fakt, że Stacja nie posiadała wówczas żadnego zaplecza technicznego,
  pojazdy naprawiali sami pracownicy we własnym zakresie i swoimi narzędziami.
 • Dopiero rok po powstaniu Stacji zatrudniono pierwszego wykwalifikowanego mechanika napraw samochodowych.
 • Pierwszy przystanek autobusowy powstał w 1965 r., na terenie ówczesnego targowiska i był on początkiem dzisiejszego Dworca Autobusowego.
 • Stacja Towarowo – Spedycyjna działała ćwierć wieku, do 1 stycznia 1975 r., kiedy w jej miejsce powstał Oddział Towarowo – Osobowy w Kluczborku
  z zapleczem około 70 autobusów, 60 samochodów ciężarowych i ponad 300 osobową załogą.
 • 1 lipca 1990 r. Zarządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w miejsce istniejącego Oddziału
  powołano Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej, które istniało do 2002 r.
 • W 2002 r. w wyniku komercjalizacji dotychczasowe państwowe przedsiębiorstwo przekształciło się w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa.
 • Rok 2009 to wyróżnienie firmy prestiżową Opolską Nagrodą Jakości

Tutaj jesteśmy